کولر گازی یا اسپلیت چیست و چه مزایایی خوبی دارد؟

 

کولرهای گازی اسپلیت نسل جدیدی از کولرهای گازی بعد از کولرهای گازی پنجره ای هستند، کولر گازی ها و بر خلاف کولرهای یکپارچه قدیمی، از دو تکه پنل داخلی و خارجی تقسیم شده اند، این کار باعث شد تا فضای کمتری اشغال کرده و به راحتی روی دیوار نصب شده و نمای زیبایی به منزل ببخشند، همچنین کولر گاری ها دارای مصرف انرژی بسیار پایین تر و توان کاری بیشتری هستند.

کولر گازی را با چه ظرفیتی خریداری کنیم؟

یکی از معیار های اصلی انتخاب کولر گازی ظرفیت سرمایش و گرمایش آن می باشد، ظرفیت کولر گازی یا اسپلیت با واحد (BTU) اندازه گیری می شود و مضربی از 1000 می باشد که با توجه به ابعاد فضایی که می خواهیم کولر گازی را در آن نصب کنیم محاسبه می شود. به صورت کلی کولر گازی 7000 برای فضایی تا 10 متر مربع، کولر گازی 9000 برای 12 تا 15 متر،  کولر گازی 10000 تا 12000 برای فضای 15 تا 25 متر، کولر گازی 18000 برای 40 متر، کولر گازی 24000 برای فضای 70 متر، کولر گازی 30000 برای فضای 100 متر، کولر گازی 60000 و بالاتر برای سالن ها و مکان ها بزرگ مناسب می باشد.

 

 

بهترین کولر گازی و اسپلیت کدام است؟

بهترین کولر گازی از نظر کیفیت و کارای کولر گازی اجنرال Ogeneral می باشد و بعد از آن کولر گازی گری Gree و خانواده جنرال از جمله اسپلیت جنرال شکار، اسپلیت جنرال مکس، اسپلیت جنرال گلد و اسپلیت جنرال زد اچ با فاصله کمی از یکدیگر قرار دارند. اما با توجه به گران بودن اسپلیت های اجنرال می توان اسپلیت Gree را بهترین برند بین کولر های گازی معرفی کرد چون در کنار قیمت مناسب، کارایی و کیفیت بسیار خوبی هم دارند. کولر های گازی سامسونگ Samsung و ال جی LG نیز از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند

در آخر هم می توان از اسپلیت پاناسونیک Panasonic، اسپلیت توشیبا Toshiba، اسپلیت هیتاچی Hitachi، اسپلیت ویرپول Whirlpool، اسپلیت زیمنس SIEMENS و اسپلیت بکو Beko به عنوان بهترین برند های کولر گازی بعد از این مدل ها نام برد.

 

 

 

به چه نکاتی در هنگام خرید کولرگازی توجه کنیم؟

برای انتخاب کولر گازی مناسب باید ابتدا نوع کولر گازی اینورتر خود را از فروشگاه کولرنیو انتخاب نمایید، کولرها در انواع مختلف از جمله اسپلیت، ایستاده و پرتابل یا قابل حمل موجود می باشند، در برخی موارد امکان نصب کولر گازی وجود ندارد به طول مثال به علت اجاره نشیتی امکان نصب کولر گازی به صورت دائمی وجود ندارد بنابراین ابتدا نوع کولر خود را مشخص کنید. در مرحله بعد طراحی پنلی که قرار است در داخل خانه یا محل کار نصب شود را بررسی نمایید که با دکوراسیون شما هماهنگ باشد. در مدل های جدید پنل ها به شکل قاب عکس موجود می باشند که عکس داخل آن نیز قابل تعویض می باشد و زیبایی خاصی به محیط خانه می دهد. مرحله بعدی باید توجه کنید که کولر گازی با چه ظرفیتی برای فضای مورد نظر کافی می باشد.

ظرفیت کولرهای گازی با واحد بی تی یو BTU محاسبه می شود که هرچه بیشتر باشد قدرت سرمایش و یا گرمایش کولر بیشتر است، سپس باید این سوال پرسیده شود که آیا قرار است کولر گازی به مدت طولانی استفاده و روشن بماند؟ چون در این صورت کولر گازی که دارای اینورتر می باشد مصرف انرژی کمتری دارد و در مصرف طولانی مدت در هزینه های شما صرفه جویی می کند. در نهایت به نمودار مصرف انرژی کولر گازی توجه کنید که مصرف انرژی زیادی نداشته باشد. میزان سرو صدای تولید شده و شدت پرتاب باد نیز از معیار های انتخاب یک کولر گازی خوب می باشد.

منبع: کولرنیو https://coolernew.com

 

No comments yet, be the first!

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *