تاثیر برچسب بر سئو سایت

سرفصل محتوا

 • تاثیر برچسب بر سئو سایت
  • برچسب چیه؟
  • برچسبا چه کاربردی دارن؟
  • چند نکته اساسی
  • به چه دلیل نباید از برچسبا داخل منو سایت استفاده کرد؟
  • نتیجه گیری:

تاثیر برچسب بر سئو سایت

یکی از اجزای کلیدی معماری یه سایت، سیستم برچسب زدن موثره. البته، برچسب زدن یه سایت باید کلمات کلیدی رو داشته باشه. با این حال به نظر می رسه یه پریشونی و گیجی میان سئو کاران، طراحان وب و پیشرفت دهندگان وب واسه استفاده موثر از برچسبا هست.

برچسب چیه؟

برچسبا (TAG) اصطلاحات خاصی هستن که شما از اونا واسه علامت گذاری اول و انتهای عنصر استفاده می کنین.

برچسبا چه کاربردی دارن؟

از برچسبا واسه دسته بندی مطالب استفاده می شه. میشه با به کار گیری اونا تو یه سایت مطالب رو دسته بندی کرد. مثلا کل مطالب سئو داخل برچسب ” سئو ” قرار میگیره. ب

رچسبا شامل کلمات کلیدی و همیشگی در طول یه سایت هستن. اونا به طور موثر میان صفحات و محتوای سایت رابطه برقرار می کنن و هم اینکه ارائه دهنده اطلاعات روشن از محتوای متنه که در دسترس روی صفحه وبه.

برچسبا از ساخت منوهای زیادتر از اندازه که داخل اونا مطالب چندانی قرار نداره جلوگیری می کنه. چون که قرار دادن منوهای زیادتر از اندازه باعث پریشونی و گیجی کاربر می شه. هم اینکه واسه مطالبی که بسیار هستن و تو یه زمینه خاص و مربوط به هم هستن هم باید مربوط به عنوان سایت باشه که بشه در منو قرار داد.

روی برچسبا باید مدیریت داشته باشین و آینده نگری کنین. در خیلی از وب سایتا مشاهده می کنین داخل تعدادی از اونا فقط یه مطلب هست که این نشون از بی مدیریتیه. به طور مثال تو یه سایت فروشگاه اینترنتی انتخاب نام یه محصول فروشگاه به عنوان برچسب اصلا مناسب نیس چون شما هیچوقت محصول دیگری با همون نام دارین.

در هیچ جایی مشاهده نمی کنین که نوشته باشه تعداد مناسب هر برچسب تو یه مطلب چه تعداد باشه. ولی بهترین راه واسه گرفتن این تعداد، مراجعه به سایتای بزرگ که SEO کار می کنن( از وب سایتای ایرونی استفاده نکنین ) رو بررسی کنین که از چند تا برچسب استفاده می کنن.

با این بررسیا من نتیجه گرفتم که مناسب ترین تعداد برچسبا ۵ تاه.

چند نکته اساسی

۲ نکته اساسی در برچسبا وجود دارن که از اهمیت خاصی بهره مند هستن که در ادامه اونا رو میگم:

۱٫ برچسب باید کوتاه باشه
بیشترین حد از ۳ کلمه در برچسبا استفاده کنین و بهتره کوتاه باشن. به کار گیری عبارات طولانی و بلند روش درستی نیس و مشکل مدیریت برچسبا به وجود میاد.

۲٫ از تگای مورد علاقه کاربران استفاده کنین
از تگایی استفاده کنین که مورد علاقه کاربرانه. فقط به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که از برچسبایی که مربوط به متن نمی باشن استفاده نکنین. می تونین براساس موضوعات مورد علاقه کاربران هم محتوا تولید کنین.

به چه دلیل نباید از برچسبا داخل منو سایت استفاده کرد؟

داشتن آیتما زیاد واسه منو یه سایت باعث پریشونی و گیجی کاربر داخل سایت می شه. پس نباید از برچسبا داخل منو استفاده کرد. چون آیتمای منو بسیار زیاد می شه و کاربر داخل سایت دچار پریشونی و گیجی می شه که این کار نتیجه اش ترک سریع سایت به وسیله کاربره که به سئو سایت ضرر میرسونه و رتبه سایت در یافته های موتورهای جستجو کم میشه.

اگه یه سایت در مورد طراحی سایت و سئو سایت فعالیت می کنه و هم اینکه داخل اون مقالاتی هست و تعداد مقالات در مورد گوگل و رباتای گوگل بسیاره، غلطه که داخل منو قسمتی به نام گوگل رو بسازیم فقط به خاطر این که مطالب گوگل بسیاره. چون این کار مربوط به موضوع سایت نیس.

یه نکته بسیار مهم در به کار گیری برچسب بر سئو سایت اینه که نباید برچسبا هم نام با آیتمای منو اصلی سایت باشه. چون که مواجه شدن با محتوای برابر در منوا و برچسبا تاثیری منفی روی سئو سایت میذاره.

نتیجه گیری:

برچسبا تاثیر چندانی بر سئو سایت ندارن و فقط واسه دسته بندی و افزایش کارایی سایت کمک می کنه. قرار دادن کلمات کلیدی در اونا یافته های مطلوبی رو به دنبال داره ولی اگه بیشتر از اندازه این کار انجام گیرد تاثیری در بهبود رتبه شما در گوگل نداره و حتی ممکنه واسه شما جریمه به همراه داشته باشه.

بشتر بخونین: تکنیکای سئو

شاید واسه شمام این سوال پیش اومده باشه که:
شما که می گین برچسب تاثیری در سئو نداره، به چه دلیل تعدادی از سایتایی که در صفحه اول گوگل قرار دارن، در هر مطلبی تعداد بسیار زیادی برچسب نوشتن؟

در جواب به این سوال باید بگم:
این کاری که به وسیله بعضی از سایتا انجام می شه باعث می شه که مدیریت برچسبا براشون سخت شه. اگه از مدیران اون وب سایتا هم درباره تعداد زیاد اونا سوال کنین، می گن که این یه اشتباه بزرگ بوده که انجام دادیم و تلاش بر این داریم که در آینده ای نه خیلی دور اونو مدیریت کنیم. حرف مهمی که در این جا باقی مونده که براتون بگم اینه که شما مطمئن باشین، تعداد زیاد برچسبا تاثیری در سئو سایت نداره و این رتبه کسب شده به دلیل به کار گیری برچسبای زیاد و مشابه نبوده و شاید به دلایل دیگری مانند ضعیف بودن بقیه رقبا در این جایگاه هستن.

منبع:searchengineland , websima